Hakkımda

Merhaba, adım Engin Yenice. 1998 yılında Türkiye’nin Eskisehir şehrinde doğdum. Kocaeli Üniversitesi’nden Bilgisayar Mühendisliği derecesiyle mezun oldum. Yeni teknolojileri öğrenmeyi ve keşfetmeyi gerçekten seviyorum. Favori alanım backend geliştirme ve her zaman bu alanda daha iyi olmaya çalışıyorum.

Son işimde birkaç farklı .NET projesi üzerinde çalıştım. Kullanıcı arayüzleri oluşturma, veritabanı yönetimi ve arka planda gerçekleşen işlerle ilgilenme gibi şeyler yaptım. Ayrıca kodumuzun iyi olduğundan emin olmak için özel araçlar kullandım.

Çalışmadığım zamanlarda daha fazla öğrenmek için kişisel projeler yapıyorum. Şu anda, .NET ve Next.js kullanan bir okul projesi üzerinde çalışıyorum.

Backend teknolojileri sadece işimde yaptığım şeyler değil, aynı zamanda gerçekten sevdiğim bir şey. Daha iyi olmaya devam etmek ve bu alanda gerçekten harika şeyler yapmak istiyorum.


İş Deneyimlerim

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş

Yazılım Mühendisi (08-2022 – Halen)

  • Tüm sermaye piyasası verilerini, yapay zeka destekli tahmin analizi ve gelişmiş işlem imkanlarını sunan, yeni nesil teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş bir finansal veri, analiz ve işlem platformudur.
  • Görevimde, özellikle WPF ve çoklu iş parçacığı programlama içeren projelerde .NET teknolojileri ile ilgilendim. Bu projelerin birçoğunda, kullanıcı arayüzü tasarımı ve geliştirme, veritabanı işlemleri ve arka planda asenkron işlemlerin yönetimi gibi alanlarda çalıştım. Ayrıca, kod kalitesini ve performansını iyileştirmek için kod analiz araçlarını kullanarak projenin geliştirme sürecine katkıda bulundum.

Mergen Yazılım

Stajyer Yazılım Mühendisi (06-2022 / 08-2022)

  • Staj Dokümantasyon Sistemi (SDS), üniversitelerde zorunlu ve isteğe bağlı stajlar kapsamındaki süreçleri kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuş bir otomasyon sistemidir.
  • Springboot ve Angular kullanılarak geliştirildi.
  • Docker, MinIO, RabbitMQ ve PostgreSQL teknolojileri kullanıldı.

Acron Consulting

Stajyer Bilgisayar Programcısı (06-2017 – 08-2017)

  • Türkiye’de bir ilk olan SAP FMS (Fashion Management) Projesi’nde yer aldım.
  • Projeye ait testleri gerçekleştirdim.

Eğitim

Kocaeli Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği (3,47) 2019 – 2022

Kocaeli Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı (3,15) 2016 – 2018

Eskişehir Toki Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi


Becerilerim

Teknik: C#, Java, Docker, Angular, React

Yönetim: Kanban Metodolojisi, Scrum


İletişim

Mail: [email protected]

LinkedIn: http://linkedin.com/in/enginyenice

Github: http://github.com/enginyenice

Website: http://enginyenice.com/