Hakkımda

Hakkımda

Kısaca Hayatım

Merhaba,

Ben Engin Yenice, 23 Temmuz 1998 yılında Eskişehir’de doğdum. Bilgisayar ile 5. sınıfta bilgisayar laboratuvarı dersinde tanıştım. İlk ve orta okulu Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde Necatibey İlköğretim Okulunda tamamladım.

Ardından eğitimime Eskişehir’de Toki Şehir İsmail Tetik Anadolu Lisesinde devam ettim. Lise dönemimde öğretmenlerimin de destekleri ile bilgisayar üzerine ilerlemeye karar verdim.

YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) puanımın yetersiz olmasından ve öğretmenlerimin DGS (Dikey Geçiş Sınavı) hakkında güzel bilgiler vermesinden dolayı 2 yıllık bir bölüme gitmeye karar verdim ve tercihlerimi bu yönde yaptım. 2016 yılında Kocaeli Üniversite Kullar Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı bölümüne yerleştim. 2018 yılında 3.15 ortalama ile Bilgisayar Teknisyeni olarak mezun oldum.

2018 yılında DGS (Dikey Geçiş Sınavı)’na girdim. İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. Fakat bazı sebeplerden dolayı gidemedim. Bir sene daha tekrar hazırlanarak 2019 yılında Kocaeli Üniversite Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. Şuan 3. sınıf öğrencisim.

Neler Yapıyorum?

  • PHP ve ASP.NET ile web projeler geliştiriyorum.
  • C, C++, C# ve JAVA ile masaüstü uygulamalar geliştiriyorum.
  • Acemi olarak makale yazıları yazıyorum ve sizlerle paylaşıyorum.